Milli Gazete Yazarı Zeki Ceyhan, Cumhur İttifakı’nda öne çıkan aktörün MHP olduğunu dile getirdiği yazısında Ak Parti’lilerin bundan yakındığını öne sürdü.

Milli Gazete Yazarı Zeki Ceyhan, Cumhur İttifakı’nda öne çıkan aktörün MHP olduğunu dile getirdiği yazısında Ak Parti’lilerin bundan yakındığını öne sürdü.

Ceyhan, ‘Umarız bize ulaşan yakınmaları genel merkeze de ulaşmıştır’ dedi.

AKP’li dostlarımız dertli!

AKP’ye gönül ve oy vermiş dostlarımız partilerinin MHP’nin dümen suyuna girmiş olmasından dolayı bir hayli dertliler!

Ülkede “gündem oluşturan” pek çok konunun MHP tarafından dile getirildiğini ve AKP yönetiminin de MHP’yi kılavuz olarak görüp peşine takıldığını düşünen AKP’li bir dostlarımız memnuniyetsizliklerini şöyle dile getiriyorlar:

Cumhur İttifakı’nın adını koyan MHP!

Sosyal medyanın kapatılmasını isteyen MHP!

TTB’nin kapatılmasını isteyen MHP!

HDP’nin kapatılmasını isteyen MHP!

Af çıkarılmasında ısrar eden MHP!

İYİ Parti’yi ittifaka çağıran MHP!

2023 seçimleri için AKP’den önce “adayımız Erdoğan” diyen MHP!

İdam cezası yeniden getirilsin diyen MHP!

Berat Albayrak’ı başarılarından dolayı tebrik eden MHP!

Barolara karşı harekete geçen MHP!

Gerçekten de “ülke gündemini oluşturan” pek çok konu önce MHP tarafından dile getiriliyor ve büyük ortak AKP’de bu konuları savunmak zorunda kalıyor. AKP’li dostlarımızın isyanı da bu noktada başlıyor.

MHP ile kurulan ittifakta gündem oluşturan konuların büyük ölçüde MHP tarafından öne sürülmesinden duydukları rahatsızlığı dile getiriyorlar.

İttifakın büyük ortağı olarak gündem oluşturacak konuların AKP tarafından tespit edilmesi ve sanki MHP’nin peşine takılmış gidiyormuş gibi bir havanın estirilmemesi gerektiğini söylüyorlar. AKP’li dostlarımızı dinlerken kendilerine hak vermekten başka bir şey yapamadık. Görüntü gerçekten de rahatsız edici bir boyutta! “İktidar partisine gönül ve oy veren biri olsak biz de bu sıkıntıları yaşardık” demekten kendimizi alamadık.

Hele bir de MHP’nin öncülüğü ile gündem oluşturulan konularda arzulanan başarısının sağlanamaması işin tuzu biberi oluyor. Çoklu baro örneğinde olduğu gibi! Cumhur İttifakı TTB’ye karşı bayrak açtığı gibi barolara karşı da bayrak açmış ve çoklu baroya geçişin ilk adımlarını atmıştı.

Ama evdeki hesap çarşıya uymamış olacak ki çoklu baro için gerekli imza sayısını bir araya getiremiyorlar.

Bütün gayretlerine ve zorlamalarına rağmen ikinci baroyu açacak imza sayısına bir türlü ulaşamıyorlar.

AKP’li dostlarımız bütün bunların başlarına MHP’nin peşine takılmak yüzünden geldiğini ileri sürerek partilerini eleştiriyorlar. Umarız bize ulaşan yakınmaları genel merkeze de ulaşmıştır.