Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün koronavirüse ilişkin açıklamalarda bulundu. Karamollaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile geçen hafta yaptığı görüşmeyi anlattı.

Türkiye’de koronavirüs vakaları artarken, düğün ve kına geceleri başta olmak üzere toplu taşımalarda da yeni tedbirlere gidildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs bilançolarını gün gün açıklarken vatandaşlara tedbirler kapsamında uyarılarda bulundu.

Bakan Koca, ‘Ağır hasta sayımızı azaltmak elimizde. Tedbirlere uymamız için bu uyarılar bize yetmeli. Birlikte mücadele edelim’ ifadelerini kullandı.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bugün koronavirüse ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca ile görüşme

Karamollaoğlu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile geçen hafta yaptığı görüşmeyi anlattı.

"Ben o ziyareti sadece bilgi alma maksadıyla yaptım’’ diyen Karamollaoğlu, gerekli bilgi aldıklarını, bazı konularda tavsiye bulunduklarını söyledi.

Karamollaoğlu şöyle konuştu:

TBB’yi ziyaret ettiğimiz gibi Sağlık Bakanı’nı da ziyaret ettik. Ben o ziyareti sadece bilgi almak maksadı ile yapmıştım. Bize gerekli bilgileri verdiler biz de bazı konularda tavsiyelerimizi ilettik. Çünkü şu an toplumda Covid 19 hasta sayısı ve vefatlarla alakalı tereddütler var. Eğer bu rakamların toplumda karşılık görmesini istiyorsak, Türkiye’de geçen yıl bu ay kaç vatandaşımız vefat etti bu sene kaç kişi vefat etti? Aradaki fark Covid 19 rakamlarını işaret edecektir. İstişareden korkmayın, istişareyi de kendinize yalakalık yapanlarla değil, kendiniz gibi düşünmeyenlerle yapın. O zaman isabetli tedbir alma imkanı ortaya çıkar. Siz hadiselerin vahametini ölçmez gizlerseniz o zaman tedbirleri yeterli miktarda alamazsınız.

Karamollaoğlu, Keçiören Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınadı.