AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Davutoğlu-Kılıçdaroğlu görüşmesiyle ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 7 Haziran 2015 seçimleri sonrası tek başına iktidar olma çoğunluğunu kaybeden AK Parti’nin CHP ile yürüttüğü görüşmelere gönderme yaparak değerlendirmede bulundu. Turan, “Yarım kalan istikşafi görüşmeler yeniden başlıyor. Erdoğan’ı ve milli devlet politikasını tasfiye etmek anlayışındaki adımları Allah biliyor, millet görüyor” dedi.

Turan’ın bu paylaşımına yanıt Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Selim Temurci’den geldi. Temurci “İstikşafi görüşmeleri merak ediyorsanız, görüşmeyi yürüten parti sözcünüz Ömer Çelik’e danışın. Korkma Bülent kardeşim! Biz milli devleti değil, devlet yönetimindeki her türlü ahlaksızlığı ve adaletsizliği bitirmek için yola çıktık. Hatırla, bu yol bir zamanlar senin de yolundu” dedi.

7 Haziran seçimleri sonrası AK Parti ile CHP arasında yürütülen görüşmeler “istikşafi görüşmeler” olarak nitelendirilmiş ve sonuçsuz kalmıştı.