Sakarya’da faaliyet gösteren İkra İlim ve Kültür Merkezi, 5G teknolojisi ve koronavirüs aşısı ile ilgili kamuoyunun dikkatini çeken bir açıklama yayımladı

Sakarya’da faaliyet gösteren İkra İlim ve Kültür Merkezi, 5G teknolojisi ve koronavirüs aşısı ile ilgili kamuoyunun dikkatini çeken bir açıklama yayımladı. Açıklamada, insan eylemlerinin her adımda takip edileceği bir dünya hedefleyenlerin amaç ve itiraflarına yer verilerek ‘5G ve aşı çalışmaları için ülkeler bazında atılan adımlar dikkatle takib edilmeli, yetkililerden bilgi talep edilmeli, sonuçları açıklanmayan uygulamaların yapılmasına izin verilmemelidir. Sağlığımıza ve özgürlüğümüze hem devlet hem birey ölçeğinde sahip çıkmanın yolu bilim ve teknolojide kendine yeterli olmaktan, tam bağımsızlıktan ve bilinçli olmaktan geçiyor’ denildi.

Açıklamanın tam metni:

5G TEKNOLOJİSİ, BAĞIŞIKLIK PROJESİ, AŞI, ID2020(DİJİTAL KİMLİKLENDİRME) PROJESİ, KÜRESEL KONTROL …

   Dünya Covid-19 salgınıyla beraber alarma geçti. Salgınla birlikte “5G teknolojisi” ve “aşı” da gündeme alınması gereken en önemli konular oldu. Dünyanın farklı bölgelerinden birçok bilim adamı 5G ‘nin insana, canlılara, çevreye zararları ve aşı çalışmalarının küresel emperyalist ortak aklın nüfus ve insan kontrolü hedefleriyle bağlantısı konusunda dikkat çeken açıklamalar yapmaktadır. İddialarını, küresel güçlerin “Yeni Dünya Düzeni” projesinin devamı olarak 21. yy’da “Tek Dünya Hükümeti” kurma hedefleri ve bunu gerçekleştirmek için de nüfus kontrolü ve insanın takib edilebilir olması zemininde temellendirmektedirler.

   İnsanlık 5G teknolojisinin istilasıyla karşı karşıya. Henüz deneme çalışmaları yapılan bu teknolojiye karşı bir şuurlanma meydana gelmişse de düzey henüz yeterli değil. 5G teknolojisi şu an birçok ülkede kullanılan 4G/4,5G’ye kıyasla daha yüksek hızda veri aktarımı sağlayacak. Bu aktarımı sağlarken kullanacağı frekans aralığı da insanlara, hayvanlara ve bitkilere zarar verecek. Tâbiri caizse uzun soluklu ve katlanarak büyüyecek bir çevre felaketiyle karşı karşıya kalacağız. 5G’nin olumsuz olarak en öne çıkan yönleri radyasyon, kısırlık, kanser ve güvenlik açığıdır.

   204 ülkeden bilim adamı, doktor, çevre örgütleri ve çok sayıda insan kablosuz ağ ve uzay uydularından 5G'nin acilen durdurulması gerektiğini vurgulayan bir bildiriye imza atarak çağrıda bulundu. 5G, daha önceden mevcut olan telekomünikasyon ağları 2G, 3G ve 4G’ye ilaveten, radyo frekansı (RF) radyasyonuna maruz kalmayı büyük ölçüde artıracaktır. RF radyasyonunun insanlar ve çevre için zararlı olduğu kanıtlanmıştır. 5G'nin yayılması, insanlık ve çevre üzerinde bir deney oluşturur ki bu uluslararası hukukta suç olarak tanımlanır.

   5G önerilmeden önce bile, 3000'den fazla hekim tarafından imzalanan Freiburger İtiraz’ı da dahil olmak üzere, uluslararası bilim insanlarının düzinelerce dilekçe ve itiraz başvuruları, kablosuz teknolojinin genişletilmesinin durdurulması ve yeni baz istasyonlarında erteleme yapılması çağrısında bulunulmaktaydı.

   2015 yılında 41 ülkeden 215 bilim insanı, Birleşmiş Milletler (BM) ve Dünya Sağlık Örgütü'ne (DSÖ) tehlike işaretlerini iletti. “Çok sayıda yeni bilimsel yayının, EMF'nin (elektromanyetik alanlar), canlı organizmaları, uluslararası ve ulusal kuralların çok üstünde seviyelerde etkilediğini gösterdiğini,” belirttiler. Mevcut araştırmalar, 5G'nin - ve özellikle de uzay tabanlı 5G'nin - bir dizi uluslararası anlaşmada yer alan ilkelere aykırı olduğunu göstermektedir.

   5G’nin yanında dikkat çeken diğer önemli konu da pandemi dolayısıyla gündemde olan ve bütün dünyanın bir “kurtarıcı” gibi beklediği koronavirüs aşısıdır.

   Aşı hakkında aşının bir planın parçası olduğunu düşünen bilim insanlarının neredeyse ortak kanaatlerine göre; “İnsan hayatı tarihte öncekilere hiç benzemeyen bir şekilde değişecek. Aydınlanma felsefesi, metafizikten sıyrılarak doğayı insan hayatının hizmetine sokmak için aklı ve deneyi kullanan, modern bilimlerin önünü açmıştı. Şimdi insan aklının üstünde yapay zekânın kullanılacağı, insanın uzaktan kontrol edileceği bir evrime gidiyoruz. 2014 yılında ABD’nin küresel takip istihbaratı teşkilatı olan NSA’nın Direktörlerinden William Binney, amaçlarının küresel nüfusu kontrol etmek olduğunu açıklamıştı. Şimdi küresel elit, total kontrolün yeni bir aşamasında. Sağlığımız için zorunlu bir aşı dönemi başlıyor. Bu aşı başka bir virüs taşıyor; dijital kimlik. Biyo-metrik ağ içinde takip edileceğimiz bir plan uzun süredir bekliyor.

   Mesele ilaçtan kazanamadıkları parayı aşı ile çıkarmak değil, yeni dünya düzenine giden yolu kısaltmak. İnsanları öldüren ve sıkıyönetime iten kötü virüse karşı, kurtarıcı ve iyiliksever Gates ve ekibi iş başında gözüküyor. 100 yıldır devam eden soykırım planlarının yeni bir aşamasındayız. İnsanlar en çok yalnızken ve ümitsizken savunmasız olur. Hepimiz bir an önce aşının bulunmasını ve aşı olarak ölümden kurtulmayı hayal ediyoruz. Bu iş bittiğinde, aşı olmayan hiç kimse ehliyet alamayacak, trene, uçağa binemeyecek, iş başvurusu yapamayacak, hastanede muayene olamayacak, marketten alış veriş dahi yapamayacak.

   Küresel elitin son hedefine ABD-Çin savaşı üzerinden ulaşacağını ve Çin’e yerleşeceğini beklerken başka bir plan ortaya çıktı; salgın hastalıkla nüfus azaltması uygularken, insanları ölüm korkusu ile kitlesel aşıya zorlayıp kontrol altına almak. Bu projenin içinde 5G ile herkese dijital bir kimlik vermek, 6G ile düşünce kontrolüne geçmek, parasal boyutta dijital para ile devletleri borçlandırarak çökertmek var.

    Aşı programı ile birlikte bir nano-çip’in bünyeye enjekte edilmesi ile sadece sağlık kontrolü değil, kişi eylemlerinin takip edilmesi hedefleniyor. Gates Vakfı ve GAVI tarafından geliştirilen dövme benzeri ilk çip hem aşı hem de elektronik kimlik için kullanılıyor. Bill Gates’e göre bu sistem kimin aşı olup olmadığını anlamak için geliştirildi. Ancak bu kimlik tanıma içinde elektromanyetik dalga tespiti var yani 5G ile başlanacak ve 6G ile evrimleşecek küresel kontrolün ilk adımı.

   Aşı ile kimlik tanıma (ID 2020) programı BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri içine dâhil edildi ve 2030 yılına kadar tamamlanması hedeflendi.

   Bu plan, yıllardır hazırlanıyordu ve arkasında Bill Gates, Aşı Geliştiren Eczacılar Birliği (GAVI), Rockefeller, Rothschilds ve diğerleri var. Şu anda Yeni Dünya Düzeni içinde Tek Dünya Hükümeti kurmak isteyenlerin medikal kolu zorunlu bir aşı ile dünya nüfusunu kontrol altına alacak bir proje uyguluyor. Olup-bitenlere karşı yapılacak çok şey var. Küresel sermaye ile mücadele etmek önce dayanışma gerektirir. Uluslararası düzeyde, devlet içinde ve bireysel olarak dayanışma zamanındayız.”

   Ülkemizde de 5G teknolojisinin altyapı çalışmaları hızla devam etmektedir. Hedef “Dijital Türkiye’dir. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi’nin açılış töreninde 5G’ye geçiş için yerli 5G teknolojisinin altyapısının kurulmasının gerekliliği üzerine bir konuşma gerçekleştirdi.

2019’da Turkcell ile Türkiye’nin 5G ve ötesi için iletişim gücü ULAK Haberleşme, Mobil Dünya Kongresi’nde (MWC) yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesi için önemli bir anlaşmaya imza attı ve ULAK yönetim kurulu başkanı 5G ve ötesi için Türkiye’nin markası olma hedefini açıkladı.

KPMG Türkiye’nin koronavirüsün telekomünikasyon sektörüne etkisi hakkındaki analizine göre; “Yeni normalde güçlü altyapı ve kesintisiz hizmet ihtiyacı artarak sürecek. Şirketlerin Covid-19 sonrası için 5G teknolojisine yatırımları hızlandırması gerekecek”.

Türk Telekom 5G teknolojisine geçiş denemelerini sürdürüyor. Türk Telekom, Huawei ile birlikte canlı 5G test şebekesi üzerinde gerçekleştirdiği denemede saniyede 2.9 Gbps üzeri hızlara ulaşarak bu alanda dünya rekorunu kırdı.

Türk Telekom yayınladığı 5G kılavuzunda 5G teknolojisinden ve yararlanma alanlarından ayrıntılı bir şekilde bahsetmektedir. Açıklamalara göre, 5G (5. Nesil), haberleşme teknolojisinin giderek genişleyen kullanımlarını daha da ileriye götürerek, haberleşmeyi “insandan insana”, “insandan makineye” ve “makineden insana” gibi kullanımların ötesine taşımayı hedeflemektedir. 5G’nin temel vaadi haberleşme teknolojilerini hayatın her alanına genişleterek “her nesneye” haberleşme yeteneğini kazandırmaktır.  5G’nin katkıları açısından akıllı evler, akıllı şehirler, akıllı hareketlilik, Uzaktan Canlı Komuta Sistemleri, Uzaktan Araç Sürebilmek, Uzaktan Ameliyat Yapabilme, Yüksek Kalitede Canlı Yayın, Sanal ve Artırılmış Gerçeklik ile Eğitim ve Oyun gibi pek çok 5G kullanım deneyiminden bahsedilmektedir. Bu alanlar yakın gelecekte 5G teknolojisi tarafından adeta kuşatılacağımız anlamına gelmektedir.

Ülkemizde de 5G konusundaki gelişmelerle ilgili dikkat çeken nokta sağlayacağı kolaylıklardan bahsedilmesinin yanında, 5G’nin özellikle insan sağlığı üzerindeki etkilerinin hiç gündeme getirilmemesi, sosyal ve ekonomik adalet sağlanmadan gelecek dijitalleşmenin daha az insan gücü, daha çok makineleşmeyle/robotlaşmayla birçok meslek grubunun geleceğini tehlikeye atması, gelir adaletsizliklerinin içinden çıkılamaz bir boyut almasıyla oluşacak sosyal kaos, nesnelerin internetiyle birlikte ortaya çıkacak siber güvenlik risklerinin boyutları vb. konulardan bahsedilmemesidir.

   Covid-19 nedeniyle geliştirilmeye çalışılan “aşı” ya gelecek olursak, “2020 Küresel Aşı Zirvesi” nde Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yaptı. Konuşmasında küresel dayanışmaya katkılarımıza, aşı ve ilaç geliştirmek için kurulan milli çalışma platformuna dikkat çekti. Bunların yanısıra "Aşı ve Bağışıklaştırma için Küresel İttifak"ın (GAVI), 2021-2025 yılı hedeflerine ulaşmasını temenni ettiğini bildirdi. Gerçekleştirilen zirveyi de 26 Mart'ta icra edilen G-20 Olağanüstü Zirvesi ile 4 Mayıs'ta iştirak edilen 'Koronavirüs Küresel Mukabele' taahhüt etkinliğini destekleyen ve tamamlayan bir girişim olarak gördüğünü açıkladı.

Dolayısıyla “Aşı ve Bağışıklaştırma için Küresel İttifak’ın (GAVI) 2021-2025 hedeflerinin ve 4 Mayıs 2020 Koronavirüs’e Küresel Mukabele ve Taahhüt Etkinliği’nde bahsi geçen taahhütlerin neler olduğu ve bu çerçevede ülkemizin atacağı adımlar merak ve endişe uyandırmıştır. Zira çalışmalara öncülük eden GAVI ve aşı çalışmalarına fon sağlayan Gates Vakfı dünyadaki aşı ve bağışıklaştırma çalışmalarına ve başından beri bahsettiğimiz küresel elitin dünya nüfusunu kontrol hedeflerine öncülük etmektedirler.

   Süreç içerisinde Türkiye’de ve dünyada bilim insanlarının fikir birliği içinde olmaması, bilim kurullarının farklı kanaatler belirtmesi, uygulamaların sürekli değişmesiyle aralarında tutarsızlıkların oluşması hiç bilmedikleri bir hastalıkla karşılaşan insanlarda korkunun oluşmasına, psikolojilerinin olumsuz etkilenmesine, buna bağlı olarak stresin de insanların bağışıklığını düşürmesine ve sosyal ilişkilerin zarar görmesine sebep oldu.

   Bu küresel kuşatmadan kurtulmak için devletler küresel sermayenin medikal derin devletinin ilaç, aşı ve tedavi yöntemlerine bağımlı kalmamak için bu alanda da bağımsızlık mücadelesi vermeli, uluslararası düzeyde dayanışma sağlanmalıdır. Diğer yandan, tıpkı ülke savunması gibi sağlık ve eğitim konuları özel sektörün kar amaçlı inisiyatifinden çıkarılıp, devlet kontrolüne alınmalıdır. Bireysel olarak da küresel sermayenin uzantıları bilinmeli, bankaları kullanılmamalı, ürünlerini tercih etmemeye gayret edilmelidir. Ayrıca 5G ve aşı çalışmaları için ülkeler bazında atılan adımlar dikkatle takib edilmeli, yetkililerden bilgi talep edilmeli, sonuçları açıklanmayan uygulamaların yapılmasına izin verilmemelidir. Sağlığımıza ve özgürlüğümüze hem devlet hem birey ölçeğinde sahip çıkmanın yolu bilim ve teknolojide kendine yeterli olmaktan, tam bağımsızlıktan ve bilinçli olmaktan geçiyor.

Kaynaklar:

https://www.academia.edu/42781163/Medikal_derin_devlet_ve_Bill_Gates

https://uskudar.edu.tr/tr/icerik/5155/5g-pandemisine-hazir-olun

https://www.habervakti.com/m/gundem/204-ulkeden-cagri-dunyada-ve-uzayda-5g-yi-durdurun-h111770.html

https://www.btk.gov.tr/haberler/cumhurbaskani-erdogan-yerli-5g-teknolojisi-altyapisini-kurmadan-5g-ye-gecemeyiz

https://medya.turkcell.com.tr/bulletins/turkcell-ve-ulak-haberlesmeden-yerli-ve-milli-5g-iletisim-altyapisi-icin-buyuk-hamle/

https://home.kpmg/tr/tr/home/medya/press-releases/2020/05/covid19-5gye-olan-yatirim-ihtiyacini-artirdi.html

https://medya.turktelekom.com.tr/turk-telekomdan-gercek-5g-denemesinde-dunya-hiz-rekoru-2/

https://www.turktelekom.com.tr/hakkimizda/duyurular/Documents/tt-5g-final-version-03082018.pdf

https://www.cnnturk.com/turkiye/cumhurbaskani-erdogan-2020-kuresel-asi-zirvesi-katilimcilarina-seslendi

 

SAKARYA İKRA İLİM VE KÜLTÜR MERKEZİ