AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, "Ben siyaset yapmak için milletvekili olmadım siyasetçi olmak gibi bir hayalim yok. Büyük konuşmak istemiyorum. Hiç kimse beni 3 yıl sonra bu kimlikle göremeyecek. Açıkçası ben görevimin tamamlanması bekliyorum" dedi.

Ak Parti Sakarya Teşkilatı, basınla kahvaltıda bir araya geldi. Kahvaltıda konuşan Ak Parti Milletvekili Kenan Sofuoğlu açıklamalarda bulundu. Sofuoğlu, ''Ben siyaset yapmak için milletvekili olmadım siyasetçi olmak gibi bir hayalim yok.'' diyerek kendilerine eleştirenlere cevap verdi. Sofuoğlu kendisinin çok kırıldığını motivasyonun düştüğü belirterek sitem etti. Sürekli kendisine yönelik basında ve sosyal medyada eleştiri ve ağır ithamlar aldığını belirten Sofuoğlu, "Hiç kimse beni 3 yıl sonra bu kimlikle göremiyecek. Ben görevimin tamamlanması bekliyorum'' ifadelerini kullandı. Bir buçuk yıllık vekillik sürecinde çok yıprandığını belirten Sofuoğlu, "Seçimden önce ayrılacaktım Berat Albayrak beni durdurdu" ifadelerini kullandı.

"BUNUN İÇİN Mİ UĞRAŞTIM?"

Sakaryaspor içinde birçok girişimlerinin olduğunu belirten Sofuoğlu, kendisinin çok fazla hakaret ve ağır ithamlara maruz kaldığını belirterek "Kendi kendime dedim ki bunun için mi uğraştım?" diyerek tepki gösterdi. Ayrıca Sakaryaspor için Berat Albayrak'ı çok aradığını ama daha sonra arayacak yüzünün kalmadığını belirten Sofuoğlu, "Keşke o kredimi o telefonları farklı şekillerde şehrin başka sorunları için arasaydım." dedi.