ORTADOĞU

Haberi Sosyal Medyada Paylaş ! 28.6.2016 13:33:41

Mahmud Abbas: Bizim aracılığımız olmadan Gazze'ye yardım yapmayın

Ramallah'taki Filistin Yönetimi, Türkiye'nin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne doğrudan yardım göndermesine karşı olduğunu belirtti. Mahmud Abbas: Bizim aracılığımız olmadan Gazze

Ramallah'taki Filistin Yönetimi, Türkiye'nin abluka altındaki Gazze Şeridi'ne doğrudan yardım göndermesine karşı olduğunu belirtti.

El-Hamdallah başkanlığındaki Filistin hükümetinin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki, dün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Türkiye ile İsrail arasında imzalanan ve Gazze Şeridi'ne uygulanan ablukanın hafifletilmesini içeren anlaşmadan sonra Türkiye'nin Gazze Şeridi'ne yapacağı yardımların mutlaka Filistin hükümeti eliyle gerçekleştirilmesi gerektiğini ifade etti.

 El-Maliki, Türkiye ve İsrail arasında sağlanan anlaşmanın iki ülkeyi ilgilendirdiğini kaydederek iki ülke arasındaki ikili ilişkilere karışmadıklarını söyledi.

Filistin'in Sesi radyosuna konuşan Riyad El-Maliki, Türkiye'nin Gazze Şeridi'ne yapacağı yardımlardan, gerçekleştirmeyi planladığı projelerden ve ablukanın kaldırılması için gösterdiği çabalardan memnun olduklarını iddia ederek, Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas'ın Erdoğan'la görüşmesinde bütün bunların hepsinin El-Hamdallah hükümetiyle koordineli olarak gerçekleştirilmesi gerektiğine dikkat çektiğini ifade etti.

Türkiye ve işgal rejimi dün aralarındaki ikili ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda anlaşma sağlandığını resmi olarak duyurdu.

Başbakan Binali Yıldırım, anlaşma uyarınca işgal rejiminin Türkiye'nin Gazze Şeridi'ne göndereceği insani yardımlar için sınırı açacağını bildirdi.

Yorum Yaz

Yorumlar

ANKETİMİZE KATILIN
Sitemize Nasıl Ulaştınız ?


HABER ARŞİVİ
NAMAZ VAKİTLERİ
  • İmsak 04:57
  • Güneş 06:28
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:50
  • Akşam 19:45
  • Yatsı 21:09