Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, Habertürk yazarı Kübra Par’a tepki gösterdi.

Star gazetesi yazarı Sibel Eraslan, Habertürk yazarı Kübra Par’a tepki gösterdi.

İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılabileceğini söyleyen AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Nasıl usulünü yerine getirerek bu sözleşme imzalanmışsa, aynı şekilde usulü yerine getirilerek bu sözleşmeden çıkılır" demişti.

Bu açıklama sonrası Kübra Par Habertürk’te “İstanbul Sözleşmesi AK Parti’nin bugüne kadar attığı en doğru adımlardan biri. Şimdi içeriden mahalle baskısıyla geri çekilirlerse büyük bir kayıp olur. O yüzden Numan Kurtulmuş’un açıklaması beni büyük bir hayal kırıklığına uğrattı” satırlarını kaleme aldı.

“EŞİ PROF. DR. SEVGİ KURTULMUŞ’A HAVALE EDİYORUM!”

Kübra Par, Numan Kurtulmuş’un eşine çağrı yaparak yazısını şöyle sonlandırmıştı:

“Bu konuda bir geriye gidiş olmaması için başta Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Esra Albayrak, KADEM kurucuları ve AK Partili kadın siyasetçiler olmak üzere her kesimden kadını dayanışma göstermeye davet ediyorum.

Numan Kurtulmuş’un tavrını ise eşi Prof. Dr. Sevgi Kurtulmuş’a havale ediyorum!

Aşırıcı kesimlerin başlattığı bu kara kampanyaya boyun eğip kendi eserlerini yakarlarsa çok çok yazık olur.”

“AİLE İÇİNE BURNUNUZU SOKMAYA GEREK YOK”

Kübra Par’ı bu çağrısı nedeniyle hedef alan Sibel Eraslan’ın “aile içine burnunuzu sokmaya gerek yok” diye yüklenmesi dikkat çekti.

Sibel Eraslan sosyal medyada “Biz Kübra Par hanımı fikrinden dolayı eşine, nişanlısına, babasına havale ediyoruz desek, cinsiyetçi yaklaşım olur. Ama o, duayen bir siyasetçiyi eşi üzerinden, eşine havale ederek kınıyor. Farklı fikirde olabilirsiniz ama aile içine burnunuzu sokmaya gerek yok” eleştirisinde bulundu.