Kemal Özkiraz’ın iddiasına göre, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Berat Albayrak ise Dışişleri Bakanı olacak.

Avrasya Araştırma Başkanı Kemal Özkiraz, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Covid-19 salgını sonrası yapacağı yurt gezisinden önce kabine revizyonu yapacağını öne sürdü.

Özkiraz’ın iddiasına göre, Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu Cumhurbaşkanı Yardımcısı, Berat Albayrak ise Dışişleri Bakanı olacak. Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak’ın yerine ise İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali’nin isminin konuşulduğunu belirten Özkiraz, “İçişlerine ise aynı ekolden birinin geleceği konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

Paylaştığı kulis bilgileri ile ilgili TV5’e konuşan Özkiraz, ‘Kaynağım daha önce ortada hiçbir şey yokken İstanbul, Ankara, Bursa ve Balıkesir belediye başkanlarının gideceğini söyleyen isim. Bu yüzden dikkate alıyorum’ dedi.

Kaynağının hükümete yakın olduğunu kaydeden Özkiraz, ‘Ben ona sarayda neler olduğunu sorduğumda, sarayda ne olduğunu bilmediğini ama ‘külliye’de neler olduğunu bildiğini söylüyor’ ifadelerini kullandı.

Özkiraz, Süleyman Soylu’nun yerine gelecek içişleri bakanının Mehmet Ağar-Süleyman Soylu ekibi tarafından belirlenecek bir isim olacağını belirtti.