Ak Parti kulislerinde kabine değişikliği konuşulmaya devam ediyor. Kulislere yansıyan son bilgilere göre, kabine değişikliğinin Ak Parti’nin genel kongresinden önce yapılması bekleniyor. Berat Albayrak ile Süleyman Soylu’nun görevlerine devam edeceği bildiriliyor.

Ak Parti kulislerinde kabine değişikliği konuşulmaya devam ediyor. Kulislere yansıyan son bilgilere göre, kabine değişikliğinin Ak Parti’nin genel kongresinden önce yapılması bekleniyor. Berat Albayrak ile Süleyman Soylu’nun görevlerine devam edeceği bildiriliyor.

Tarafsız Haber Ajansı’nın haberi şöyle:

AK Parti kulislerinde 2020’nin sonu ya da 2021 yılı içerisinde yapılacak büyük kongre öncesinde kabine değişikliği bekleniyor.

AK Parti Kongresinin 2020’nin sonu ya da 2021 yılı içerisinde yapılması planlanıyor.

AK PARTİ’DE KABİNEDE REVİZYON BEKLENTİSİ

AK Parti’de uzun zamandır kabine değişikliği beklentisi var. Hatta bu konuda “geç kalındığı” da ifade ediliyor.

KABİNE DEĞİŞİKLİĞİ NE ZAMAN?

AK Parti kulislerine göre kabine değişikliğinin kongreyle bağlantılı yapılabileceği konuşuluyor. Yapılacak değişiklikle kabineden ayrılan isimlere kongrede görev verilebileceği belirtiliyor. Kongreden önce kabinede bir değişikliğin olabileceği kulislerde konuşuluyor.

BERAT ALBAYRAK DEĞİŞİR Mİ?

AK Partili ve MHP’li kurmaylara göre Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak değişmez, kabine de kalır. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun da kabinede kalacağı kulislerde konuşuluyor.

CUMHURBAŞKANLIĞI YARDIMCISI SAYISI ARTACAK MI? MECLİS BAŞKANI DEĞİŞECEK Mİ?

Kulislerde “Cumhurbaşkanı yardımcısı sayısının artabileceği, AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı yardımcısı ya da Meclis Başkanı olacağı” iddiaları da konuşuluyor.

AK PARTİ KULİSLERİNDE NELER KONUŞULUYOR?

Edinilen bilgiye göre kulislerde konuşulan bu görüşlere AK Partili bazı isimler, “iyi olur” derken eleştiren, “kötü olur”  diyenlerin yanı sıra bazıları da “Dönüp dolaşıp aynı yere niye geliyoruz” eleştirisini yapıyor.

VERİLMİŞ BİR KARAR YOK

Ancak söz konusu görüşlerin kulis bilgisi olarak konuşulduğu, somut atılmış bir adımın ya da masada bekleyen bir kararın olmadığı öğrenildi.

“NİYE DÖN DOLAŞ NİYE AYNI İSİMLER”

Edinilen bilgiye göre bir grup  “eskilerimiz gelsin abimiz olsun”  görüşünü dile getiriyor. Bir grubun da  “niye dön dolaş niye aynı isimler, İstanbul seçimlerinde gördük, orada gördük, burada gördük” dediği ve bunların da daha kalabalık grup olduğu belirtiliyor.

TBMM BAŞKANI DÜN KOMİSYON BAŞKANLARI VE AK PARTİLİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

TBMM Başkanı Mustafa Şentop dün komisyon başkanları ve AK Partili grup başkanvekilleriyle bir araya geldi. Toplantıda Meclis’in çalışmasına ilişkin görüşler ifade edildi.