CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, AK Parti'den ayrılan ve yeni parti kurma çalışmalarında sona gelen Ali Babacan'la ilgili bir soruya cevap verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhuriyet'in sorularını cevapladı. Kılıçdaroğlu, AK Parti'den ayrılan ve yeni parti kurma çalışmalarında sona gelen Ali Babacan'la ilgili bir soruya cevap verdi. Kılıçdaroğlu, "Babacan'ın partisi CHP'den oy alır mı?" sorusuna "Hangi partinin, hangi partiden oy aldığına, alabileceğine yönelik bir tartışma yersiz" dedi.

"Bugünün gerçeği şudur: Benim ve CHP'li arkadaşlarımın yıllar öncesinden itibaren kararlılıkla dile getirdiği başlıklar, diğer partilerin de ana gündemi haline geldi." diyen Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Bizim gündeme getirdiğimiz, "Şeffaflık, denetlenebilir olmak, liyakat, hak, hukuk adalet, ekonomide yapısal reformlar, barış eksenli bir dış politika, parlamenter demokrasi, Cumhuriyetimizin demokrasiye taçlandırılması" vb. başlıkları muhalefette yer alan diğer siyasi partiler tarafında da dile getirilmeye başlandı."