Yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan’ın mevcut Ak Parti milletvekilleriyle temas kurduğu iddiasına Ak Parti’den ilk yanıt geldi.

Yeni parti kurma hazırlığındaki Ali Babacan’ın mevcut Ak Parti milletvekilleriyle temas kurduğu iddiasına Ak Parti’den ilk yanıt geldi. Tarafsız Haber Ajansı’na konuşan Ak Parti’li bir yetkili iddiaları yalanladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önümüzdeki günlerde AK Parti’li vekillerle gruplar halinde bir araya geleceği belirtildi. Cumhurbaşkanı’nın, Parti Genel Merkezi’nde önümüzdeki günlerde milletvekilleriyle buluşması planlanıyor.

Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Merkezi’nde zaman zaman partisine mensup milletvekilleriyle buluşuyor.

AK PARTİ’Lİ GRUP BAŞKANVEKİLLERİ DE VEKİLLERLE BİR ARAYA GELİYOR

AK Parti’li grup başkanvekilleri de zaman zaman milletvekilleriyle gruplar halinde buluşuyor ve vekillerin merak ettiği konulara açıklık getiriyor.

‘NÖBETÇİ BAKAN’ UYGULAMASI DEVAM EDİYOR

Meclis’te “nöbetçi bakan” uygulaması devam ediyor. Meclis Genel Kurulu’nun çalıştığı Salı, Çarşamba ve Perşembe günleri nöbetçi olan bakanlar Meclis’te kendilerine ayrılan odada milletvekilleriyle bir araya geliyor.

“BİZE KÜSEN DAVUTOĞLU’NA GİTMEZ, BABACAN’A ASLA GİTMEZ, MHP’YE GİDER”

Kulislerde konuşulan Ali Babacan’ın bazı vekillerle temas halinde olduğu iddiasına AK Parti’li bir yetkili şu değerlendirmeleri yaptı:

“Babacan da Davutoğlu da rüzgarı yakalayamadı. Rüzgar falan yok. AK Parti’den ‘oy alacağız’ dediler.  Öyle değil. Bize küsen Davutoğlu’na gitmez, Babacan’a da gitmez, MHP’ye gider. Çünkü MHP’ye gitmeyi ihanet olarak görmüyor. ‘İttifak’ diyor, Erdoğan ile birlikte diyor. Ama Davutoğlu’na gitmeyi ihanet olarak görüyor. Post kavgası görüyor.

MHP’ye kızan da bize geliyor. İhanet görmüyor. İYİ Parti’ye gitmiyor. AK Parti’den ne Davutoğlu’na ne Babacan’a hiç kimse gitmez, ihanet görüyor. AK Parti dururken neden AK Parti’den ayrılanlara oy versinler.”