Eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulacak yeni parti kuruluş çalışmaları tamamlandı. Başvuru dilekçesi bugün saat 13:30’da İçişleri Bakanlığı’na verilecek.

Eski başbakan Ahmet Davutoğlu öncülüğünde kurulacak yeni parti kuruluş çalışmaları tamamlandı. Başvuru dilekçesi bugün saat 13:30’da İçişleri Bakanlığı’na verilecek. Başvuru yapacak heyette eski AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Ayhan Sefer Üstün, Selçuk Özdağ; 24. Dönem Gümüşhane Milletvekili Feramuz Üstün ve eski vali İzzettin Küçük yer alacak.

Aylardır devam eden tüzük ve program çalışmalarını tamamlayan Davutoğlu oluşumu en son ismi netleştirmek için Ankara’da toplandı.

Edinilen bilgiye göre toplantıda 6 isim değerlendirildi. Gelecek, Huzur, Bereket, Birlik ve Reform (BİR), Yaşam ve Adalet ve Bizim Parti isimleri ele alındı. Kararlaştırılan isimle ilgili açıklama yapılmadı ama sosyal medyada bu oluşuma destek veren çok sayıda kişinin Gelecek Partisi yönünde paylaşım yapması dikkat çekti.

Edinilen bilgiye göre kurucular kurulu 137 kişiden oluşacak. Parti kuruluşu için başvuru bugün öğleden önce yapılacak, cuma günü de düzenlenen bir programla kamuoyuna ilan edilmesi bekleniyor.

Yeni partinin kuruluş başvurusunun eski AK Parti genel başkan yardımcıları Selçuk Özdağ ve Ayhan Sefer Üstün tarafından yapılması bekleniyor.