Karşısında ayağa kalkmadığı gerekçesi ile personelini cezalandıran Ak Parti’li Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, önce istifa etmiş, ardından da belediye meclis üyeliği düşürülmüştü. İpekçi, hakkındaki suçlamalara ilk kez cevap verdi.

Karşısında ayağa kalkmadığı gerekçesi ile personelini cezalandıran Ak Parti’li Güngören Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi, önce istifa etmiş, ardından da belediye meclis üyeliği düşürülmüştü.

İpekçi, hakkındaki suçlamalara ilk kez cevap verdi. “Faizsiz Ekonomide Ortaklık Sistemi” ve “Adil Düzen’de Genel Hizmetler” kitaplarını göstererek, bu modelleri hayata geçirmek istedikleri için Güngören Belediyesi’ne operasyon yapıldığını savunan İpekçi şöyle konuştu:

‘Bu otur kalk meselesinden ibaret değildir. Anlatacağımız şeylerin önemi nedeni ile bu operasyon düzenlenmiştir. Şoför personellerimizin sayılarını azalttık. Olaydan bir önce belediye başkanımız ile birlikte ilçeyi ziyaret ettik. İlçede bütün arkadaşlarımız başkanımızı karşılarken, bu şoför personelimiz girerken ve çıkarken ayağa kalkmamıştır. Bende kendisini sabah çağırttım ve ''Katın bulunduğu yerde bir yere sandalye çekip amirleri geldiğinde ayağa kalkmasını'' söyledim. Bunu basına sızdırmasını söylemedim.

Burada bir hata var ise başkana aksettirilip hatadan dönülebilirdi. Bunun basına verilmesi ayrı bir olaydır. Etrafında kalabalık olduğunu duyunca arkadaşı kendi makam odama aldım. 45 dakika kendisiyle çay içtim. 8 aydır benim üzerimde tertipler düzenleniyor. Ben amir olarak verdiğim talimatın arkasındayım. Yöntem yanlış olabilir, ama başka mecralara çekildi.’