Alparslan Kuytul'a özgürlük talebiyle yürüyen ve pankart açan iki kızının yargılandığı davanın duruşması Adana 3. Çocuk Mahkemesinde görüldü.

Furkan Haber'in aktardığına göre Alparslan Kuytul'un iki kızına, kendisi hakkında özgürlük talebiyle yürüdükleri ve pankart açtıkları gerekçesiyle açılan davanın duruşması bugün Adana 3. Çocuk Mahkemesinde görüldü. Hakim istinaf yolu açık olmak üzere beraatlerine karar verdi.

Furkan Eğitim ve Hizmet Vakfı kurucu başkanı Alparslan Kuytul'un kızı Meryem Kuytul, gerçekleştirilen mahkeme sonrasında Furkan Haber'e açıklamalarda bulundu. Babasının ve kendisinin suçsuz olduğunu ifade eden Kuytul, “Haklı olduğumuza ve babamızın suçsuz olduğuna sonuna kadar inanıyorum. Bu yaşımda da olsam bir davaya karışmış olmak benim için bir gururdur” ifadelerini kullandı.

HEM BABAMIN HAKKINI HEM DE KENDİ HAKKIMI SAVUNMUŞ OLDUM

Alparslan Kuytul'un kızı Meryem Kuytul'un sözleri şu şekilde:

Öncelikle haklı olduğumuza ve babamızın suçsuz olduğuna sonuna kadar inanıyorum. Bu yaşımda da olsam bir davaya karışmış olmak benim için bir gururdur. Her çocuğun annesiyle babasıyla yaşamaya, onlarla büyümeye hakkı vardır. Ben de doğal olarak hem babamın hakkını hem de kendi hakkımı savunmuş oldum. Zaten suçlu olduğumuzu düşünmüyorduk, hakime hanım da bu durumu hukuki açıdan değerlendirdi ve beraatimize karar verdi. Biz zaten o olayda yürüyüş yaparak atkı takarak annemize destek oluyorduk. Bir insan babasının veya kendi hakkını savunmayacaksın kimin hakkını savunacak?