FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile röportaj yapan TEN TV sunucu El Dihi konuyla ilgili yaptığı açıklamada Gülen'in, Amerikan istihbaratının himayesinde olduğunu, sıkı güvenlik tedbirleri altında söyleşiyi gerçekleştirdiğini söyledi..

Mısır'ın darbeci Cumhurbaşkanı Sisi'ye yakın TEN TV, FETÖ elebaşı Fethullah Gülen'le Pensilvanya'daki malikanesinde röportaj yaptı. El Dihi Gülen'in bir çok katliamlara imza atan Sisi için "muhlis ve halkının çıkarına çalışan biri" şeklinde övgüler dizdiğini ve Sisi'ye dua ettiğini de belirtti. TEN TV ise, Gülen'den, "ruhani bir şahsiyet" olarak söz etti.

El Dihi, El Vatan gazetesine mülakata dair yaptığı açıklamalarda, Gülen'in, Amerikan istihbaratının himayesinde olduğunu, sıkı güvenlik tedbirleri altında söyleşiyi gerçekleştirdiğini açıkladı.

'MISIR'A GELMEK İSTEDİĞİNİ BELİRTTİ'

El Dihi, Gülen'in Mısır'a gelmek istediğini belirterek, "Kendisini Mısır'a davet ettim ve bana geleceği hususunda vaatte bulundu. Bu onun büyük bir hayali ve arzusu. Cumhurbaşkanı Abdulfettah El Sisi için dua etti. El Sisi'yi muhlis, Allah'tan korkan ve halkı için çalışan biri olarak tanımladı" ifadelerini kullandı.