Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'in 'maklube' çıkışından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü söyledi.

Hürriyet yazarı Abdülkadir Selvi, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'in 'maklube' çıkışından sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü söyledi.

Selvi'nin yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

'AK Parti bir süredir pek alışık olmadığı tartışmalar yaşıyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan MKYK toplantısında bu konuda ciddi bir uyarıda bulunuyor, 'Mümkün olduğunca partinin iç politik tartışmalardan uzak durması lazım' diyor. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, 'Daha düne kadar FETÖ’cülerle aynı maklubeye kaşık sallayanlar çıkıp bize FETÖ ile mücadele dersi veremezler' diye bir çıkış yaptı. Peki Erdoğan’ın bu tartışmaya ilişkin tavrı ne oldu? Adalet Bakanı Gül’ün, bu konuşmadan sonra Erdoğan’la görüştüğü söyleniyor. Gül’ün, 'Cumhurbaşkanı’na bazı belgeler gösterdim. Çok iyi bir görüşme oldu' dediği ifade ediliyor.'

Abdulhamit Gül kimdir?

Abdulhamit Gül, 12 Mart 1977 yılında Gaziantep'in Nizip ilçesinde doğdu.

Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu.

Gençlik yıılarından itibaren sivil toplum kuruluşlarında yer alan Gül, Refah ve Fazilet Partisi Ankara İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu üyeliği, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu üyeliği,  Has Parti Genel İdare Kurulu Üyeliği ve Ankara İl Başkanlığı görevlerinde bulundu.

Milli Gazete, Star Gazetesi, Gençlik Dergisi, Edebiyat Ortamı dergilerinde makaleleri yer aldı.

AK PARTİ 4. Olağan Kongresi'nde MKYK üyesi seçildi ve AK Parti Genel Sekreteri olarak görev aldı.

Adalet Bakanı olarak görev yapmaktadır.

Abdulhamit Gül, evli ve üç çocuk babasıdır.