Gazete Duvar’dan Cansu Çamlıbel, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yeni görevi ile ilgili kulis bilgileri yazdı.

Gazete Duvar’dan Cansu Çamlıbel, Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın yeni görevi ile ilgili kulis bilgileri yazdı.

Hakan Atilla OECD Temsilcisi mi oldu?

Çamlıbel, yazısının ilgili bölümünde şu ifadeleri kullandı:

‘Halkbank eski Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’nın büyükelçi sıfatıyla Türkiye’nin OECD Daimi Temsilcisi olarak atanacağı iddiası geçen hafta ortalığı epey hareketlendirdi. İddianın eş dostla mesajlaşma ağları üzerinden cep telefonlarımıza ulaştığı günün hemen ertesinde yayımlanan büyükelçiler kararnamesinde Hakan Atilla’nın ismi yer almasa da etrafımdaki pek çok kimseden ‘kesin atanmıştır ama açıklamıyorlardır’ türünden peşin hüküm içeren yorumlar duyunca işin peşine düştüm.

Hakan Atilla’nın yakın çevresinden duyduğuma göre kendisine şu ana kadar iletilmiş ne bir teklif ne de bir görevlendirme var. Dışişleri Bakanlığı içindeki üst düzey kaynaklarım da Atilla’ya büyükelçilik verilmesi yönünde bir hazırlık olmadığını teyit ettiler. Elbette bu, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Hakan Atilla için başka planları olmadığı anlamına gelmiyor. Ancak o kısmını henüz bilemiyoruz. Devlette var olan kendisiyle ilgili kanaatler ile kariyer planlamaları önümüzdeki ekim ayından sonra bambaşka bir boyuta da taşınabilir.’