Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti içindeki Pelikan yapılanması olarak bilinen kendilerini düşünce kuruluşu olarak tanımlayan Pelikan grubunu ziyaret etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti içindeki Pelikan yapılanması olarak bilinen kendilerini düşünce kuruluşu olarak tanımlayan Pelikan grubunu ziyaret etti.

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ErdoğanPelikan Yalısı olarak bilinen Bosphorus Global'i yalısında ziyaret etti. Twitter hesabından ziyareti duyuran Bosphorus Global, "Yurt dışı faaliyetleri hakkında da bilgi verildi" ifadelerini kullandı. 

BOSPHORUS GLOBAL ERDOĞAN ZİYARETİNİ DUYURDU

Kendisini “düşünce kuruluşu” olarak tanımlayan Bosphorus Global(Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi) Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendilerini ziyaret ettiğini duyurdu. Erdoğan'ın yaklaşık 1,5 saat süren ziyaretine Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun'un da eşlik etmesi dikkat çekti. 

 

https://www.milligazete.com.tr/sites/71/uploads/2019/08/03/large/erdogan-pelikancilar-grubunu-ziyaret-etti.jpg?

 

Bosphorus Global, Twitter hesabından söz konusu ziyareti, "Başkan Erdoğan müessesemize teşrif buyurdular. Başkan Erdoğan'a müessesemizin Fetö Gerçekleri, Yek Vücut, Doğrusu Ne, Facts of Turkey, Fact-Checking Turkey, Chronicles of Shame gibi projelerinin yanı sıra yurt dışı faaliyetleri hakkında da bilgi verildi." ifadeleriyle duyurdu.  

ZİYARETTE HİLAL KAPLAN VE EŞİ SÜHEYB ÖĞÜT DE YER ALDI

Erdoğan ile Pelikancılar grubu görüşmesinde AK Parti içindeki Pelikan yapılanmasının önde gelen isimlerinden olduğu söylenen Sabah gazetesi yazarı Hilal Kaplan ve eşi Boğaziçi Küresel İlişkiler Merkezi Başkanı Süheyb Öğüt de yer aldı.

PELİKAN GRUBU NEDİR?

Kamuoyunun ilk olarak 1 Mayıs 2016’da adını duyduğu Pelikan grubu, o dönem Başbakan olan Ahmet Davutoğlu’na karşı sert ifadelerin yer aldığı ‘Pelikan Bildirisi’ni yayınlamıştı. ‘Pelikan Darbesi’ olarak da anılan bildirinin yayımlanmasından günler sonra Davutoğlu istifa etmişti.

DAVUTOĞLU EKİBİ PELİKANCILAR ZİYARETİNE BÖYLE CEVAP VERDİ

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ekibinde, Recep Tayyip Erdoğan'ın Pelikancılar ziyaretine cevap gecikmedi. Bir videoyla cevap veren Davutoğlu taraftarları videoda, "Bitsin artık bu ucuz roman" sözleri söylenirken; Hilal Kaplan, A Haber sunucusu Erkan Tan, Cem Küçük ve Rasim Ozan Kütahyalı, Güneş gazetesi genel yayın yönetmeni Turgay Güler gibi isimlere yer verildiği görüldü. 

Videoda, "Sen gerçeksin" sözlerinde Davutoğlu'nun fotoğraflarına yer verilirken, "onlar yalan" ifadesinde ise, Erdoğan’ın damadı, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın görüntüsüne yer verilmesi dikkat çekti.