Sakarya’da ‘örnek bir nesil yetiştirmek’ amacıyla yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’ 14-25 yaş grubu gençleri Arapça ve İslami ilimlerle buluşturmayı amaçlıyor.

İslami Analiz/Haber Merkezi

Sakarya’da ‘örnek bir nesil yetiştirmek’ amacıyla yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’ için kayıtlar başlıyor. 14-25 yaş grubu bayan ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı gerçekleştirilecek programın kayıt bilgileri şöyle: 

 Kayıt tarihleri: 5 Ağustos-7 Eylül; hafta içi her gün 14.00-18.00 arası

 Kayıt yeri: İkra İlim ve Kültür Merkezi - Çıracılar Cad. No:39 Adapazarı/Sakarya

 İrtibat tel: Merve Aktürk / 0536- 833 28 25

                  Serdar Duman / 0532- 665 85 76

 ‘Kur'an Akademisi’ nedir; hangi dersleri içeriyor?  

 ‘Kur’an Akademisi’ 14-25 yaş grubu gençleri Arapça ve İslami ilimlerle buluşturmayı amaçlıyor. Bayan ve erkek öğrenciler için ayrı ayrı gerçekleştirilecek olan programda, dışarıdan liseyi bitirmeleri ve üniversitede hedefledikleri bölüme yerleşmeleri için öğrencilere destek sağlanıyor.

Sakarya’da faaliyet gösteren İkra İlim ve Kültür Merkezi, 1994’ten bu yana devam ettirdiği ‘Kur’an Akademisi’ni daha güncel bir formatla ilgililerinin dikkatine sunuyor.

Anketlerden, haber bültenlerinden ve yaşam tecrübelerimizden her geçen gün daha kötü bir duruma evrildiğine tanık olduğumuz genç neslimizin, Kur’an ve sünneti ahlakının ve aklının rehberi kılması için yola çıkan ‘Kur’an Akademisi’, Arapça ve İslamî İlimlerle erken yaşlarda tanışan ve öğrendiklerini pratik hayata yansıtan gençlerimizin, gelecek için toplumumuzun teminatı olduğuna inanmaktadır.

Suriyeli hocamızın yanı sıra yurtdışında eğitim almış hocalar eşliğinde işlenen Arapça derslerine ilaveten, programda şu dersler bulunmaktadır: Kur’an’ı-Kerim, Tefsir, Hadis, Siyer, Akaid, Fıkıh, İslam Ahlakı, Müslüman Şahsiyetler, İslam Tarihi.

Erkekler için gündüzlü, bayanlar için hem gündüzlü hem yatılı öğrencilerin kabul edileceği program hakkında daha ayrıntılı bilgi verebilecek irtibat numaraları şöyle:

 Merve Aktürk /   0536- 833 28 25

 Serdar Duman / 0532- 665 85 76