Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, Süleyman Soylu’ya Temel Karamollaoğlu’nun pasaportu ile ilgili yaşanan kriz ile ilgili sarf ettiği sözleri üç soru ile açıklmasını istedi.

Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, Süleyman Soylu’ya Temel Karamollaoğlu’nun pasaportu ile ilgili yaşanan kriz ile ilgili sarf ettiği sözleri üç soru ile açıklmasını istedi. Gazetecilerin bu konuyla ilgili sorduğu soruya İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “1 yıl önceki olay. Müracaat ediyorsunuz, randevu alıyorsunuz, 3-4 gün içinde evinize geliyor. Bizim öyle bir işlemimiz yok, öyle bir değerlendirmemiz yok. Benim her söylediğimden bir maraza çıkartıyor” diyerek cevap vermişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, dün katıldığı bir TV programında 24 Haziran 2018 seçimlerinden sonra gittiği nüfus müdürlüğünde, terörle iltisaklı olduğu gerekçesiyle pasaport yenileme talebinin geri çevrildiğini söylemişti. Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yazıcı, Süleyman Soylu’nun açıklamalarına sosyal medya üzerinden 3 soru sordu.

Ömer Faruk Yazıcı’nın Süleyman Soylu’ya sorduğu 3 soru şu şekilde;

“Saçma bir şey olduğunu düşünüyorum’ diyeceğinize şu sorulara cevap verin.

24 Haziran seçiminin ardından aynı anda gerçekleşen;

Gnl. Bşk. Sn @T_Karamollaoglu’nun isminin karşısına ‘terör’ ibaresini kim koydu?

-Araç muafiyetini kim kaldırdı?

-Polis korumalarını kim geri aldırdı?”