FOX TV spikeri İsmail Küçükkaya, herkesin peşinde koştuğu İmamoğlu-Yıldırım düellosunun moderatörü olarak seçildi.

FOX TV spikeri İsmail Küçükkaya, herkesin peşinde koştuğu İmamoğlu-Yıldırım düellosunun moderatörü olarak seçildi. Gündeme oturan bu tercih sonrasında Küçükkaya olayın perde arkasını ve Uğur Dündar ile yaptığı görüşmeyi internethaber.com'a açıkladı.

İsmail Küçükkaya, AK Parti ve CHP'nin İmamoğlu- Yıldırım canlı yayını için ismi üzerinde uzlaşması sonrası ilk kez İnternet Haber Yayın Grubu Medya Başkanı Hadi Özışık'a konuştu. Youtube kanalı üzerinden yayınlanan söyleşide Küçükkaya, Uğur Dündar'dan gelen telefonu anlattı.

İsmail Küçükkaya'nın adı moderatör olarak duyurulunca, bu teklifi önce kabul edip sonra reddeden Uğur Dündar ilk arayan kişi olmuş. Kendisinin neden programı yapmaktan vazgeçtiğini anlatan Dündar, Küçükkaya'ya da 'iyi düşün' demiş.

İsmail Küçükkaya görüşmeye ilişkin şunları anlattı:

-İki tarafın azgın azınlığı var. Bir tek Uğur abi bana onu dostça söyledi. Benim için kaygılanıyor. Uğur abi sever beni. "Senin için kaygılanırım iyi düşün, Bahçeliyi gördün mü?" dedi. 'Size sosyal medya lincinin dışında başka bir baskı var mı?' dedim.

Ben korkmam sosyal medya lincinden. Doğru olanı yaptığımı bilsem 1 milyon kişi bana küfretse farketmez. Kanalıma da ülkeme de bir katkı yapmak istiyorum. Mahir Ünal, Engin Altay tokalaşıyor. Nasıl fıstık gibi. Cumhurbaşkanı-Kılıçdaroğlu onay veriyor. Ben de buna katkı verirsem oh diyeceğim.

UĞUR DÜNDAR İLE KONUŞTUM

-Konuştum telefonda "gerçekten bilmediğimiz başka bir sebep var mı?" dedim. Uğur abi "sosyal medyada lince uğradım. Seni temin ederim başka bir şey yok. İyi bilirsin kimsenin baskısına boyun eğmem." dedi.  Ailesiyle vs. konuşmuş. Aslında Uğur abi bunu yapmak ister. Çünkü ilk kez kendisi yapmıştı.

Devlet Bahçeli'nin şoke eden çıkışı

İsmail Küçükkaya ismi açıklanınca Cumhur ittifakı ortağı Devlet Bahçeli, şaşırtan bir çıkış yapmış ve 'İsmail Küçükkaya yönetecekse programı izlemem' demişti. İsmail Küçükkaya bu mesajın kendisine yönelik olmadığı kanaatinde ve şunları anlatıyor:

-İlke olarak Bahçeli'yle polemiğe girmem. Bana genelde espri yapar. 'Süt içsin' diye tatlı tatlı yapar. Bir bana bir de Fikret Bila'ya konuşurdu. Birbirimizi tanırız. Çok saygı duyarım. Bu notuna baktım. İtiraz ettiği ben değilim kanaatindeyim. Ortağına itiraz yapıyor. Tanıdığım Bahçeli, "Kürdistan. Dersim…" sözlerine tepki gösteriyor.