23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olan Ekrem İmamoğlu "Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler" toplantısında İstanbul için vaatlerini açıkladı.

23 Haziran'da yapılacak olan İstanbul seçimlerinde CHP ve İYİ Parti'nin ortak adayı olan Ekrem İmamoğlu "Hayatı Kolaylaştıracak Çözümler" toplantısında İstanbul için vaatlerini açıkladı. Gençler, kadınlar, ulaşım, istihdam, üretim gibi konularda projelerini açıklayan İmamoğlu'na, BBC muhabirinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sorulan sorya dikkat çeken bir cevap verdi.

İmamoğlu, BBC muhabirinin "Bu seçimlerde aslında Erdoğan'a karşı yarışıyorsunuz. Ve kendisi 16 yılda girdiği hiçbir seçimi kaybetmemiş bir insan. 2017 senesinde başkanlık seçimlerinde kaybedeceği söylendi ama onu da kazandı. Bu sefer Erdoğan'ın kesinlikle kaybetmemeye niyetli olduğu İstanbul'u sizin kazanacağınıza ya da alacağınıza inandıran şey nedir? Erdoğan'ın bir hata yaptığını düşünüyor musunuz, nerede hata yaptığını düşünüyorsunuz?" sorduğu soruya "Şu anda konumuz Sayın Cumhurbaşkanı değil İBB seçimi. Evet bir yönde yabancı bir ülkenin basın mensubu olarak bunu sormanızı anlıyorum. Çünkü o kadar çok konuşan var ki bazen rakibimizin kim olduğunu şaşırıyoruz. 31 Mart'taki neticeden çok daha farklı bir netice ile karşılaşacağımızı belirtmek isterim" cevabını verdi.