İstanbul seçimlerine odaklanan iktidar partisi Ak Parti’nin seçim döneminde HDP ile görüştüğü ortaya çıktı.

HDP İstanbul milletvekili Ali Kenanoğlu, Ak Parti ile birçok konuda temaslarının olduğunu belirterek, AK Parti ile görüştüklerini ve görüşeceklerini vurguladı.

Ülke İstanbul seçimlerine kilitlenirken, partiler arası mekik dokumalar da sıklaştı. 31 Mart yerel seçimlerinde izlediği politikanın tersine bir politika izleyen iktidar partisi Ak Parti'de, Abdullah Öcalan’ın 8 yıl aradan sonra avukatlarıyla görüşmesine izin vermesi dikkat çekti. TV5’te Mustafa Yılmaz’ın sunduğu  ‘Kulis Ankara’ programına konuk olan HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, Ak Parti ile görüştüklerini açıkladı.

SORUNLARIN ÇÖZÜLMESİ İÇİN GÖRÜŞÜYORUZ

İktidar partisi Ak Parti’nin tüm hesaplarını üzerine inşa ettiği İstanbul seçimleriyle ilgili strateji netleşmeye başladı. İlk önce Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşmesine izin veren Ak Parti, HDP ile ilişkisini artırmaya başladı. HDP İstanbul Milletvekili Ali Kenanoğlu, iktidar partisi Ak Parti ile görüştüklerini vurgulayarak, sorunların çözülmesi noktasında birçok birimde görüştüklerini vurguladı.

PARTİMİZİN ÇEŞİTLİ ORGANLARI GÖRÜŞÜYOR

İlgili kişilerin iktidar partisiyle temaslarını sürdürdüğünü dile getiren Kenanoğlu, “Bir pazarlıktan bahsetmiyoruz, ama sorunların çözülmesi konusunda bir görüşme. Yani partimizin çeşitli organlarından çeşitli arkadaşlarımız, bu konularla ilgili görüşüyorlar.”

Kaynak: Milli Gazete