Ak Parti Isparta Milletvekili ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, "2012 yılında Fethullah Gülen’i Amerika’da o günün şartlarında ziyaret ettim." dedi.

Ak Parti Isparta Milletvekili ve Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep Özel, Karar gazetesi yazarı ve eski Ak Parti Milletvekili Mehmet Ocaktan'ın dün yazdığı köşe yazısında kendisi hakkında söylediği "Bu vekilin herkeste olmayan çok önemli bir özelliği daha var, halis muhlis FETÖ’cü olması." ifadeleri hakkında bir açıklama yaptı.

Özel, kendisinin FETÖ’cü olmadığını belirtmeye çalışırken 2012 yılında FETÖ elebaşı Fethullah Gülen’i ziyaret ettiğini itiraf etti. Özel, 'Amerika’da o günün şartlarında Gülen'i ziyaret ettim' dedi.

'GÜNÜN ŞARTLARINDA ZİYARET ETTİM'

Özel’in Karar gazetesi Mehmet Ocaktan’ın bugünkü köşe yazına taşıdığı açıklamasının ilgili bölümü şöyle:

“Her zaman onuruna ve şerefine nail olduğum AK Partimizin kurucu il başkanlığı görevinin ardından dört dönem milletvekilliği ve şu anda da Parti Genel Merkezinin Yüksek Seçim Kurulu temsilciliği ile devam etmektedir. 2012 yılında Adalet Bakanlığı’nın resmi bir programı için gittiğimiz Amerika’da o günün şartlarında o şerefsiz mahluka, terörist başına gerçekleşen ziyareti bu günlerde gündeme getirmek haysiyet cellatlığından başka bir şey değildir. Bu kadar açıklamanın yeterli olduğunu düşünüyor, siyasi hayatım boyunca söylediğim bir söylemi burada paylaşarak sözlerime son vermek istiyorum. ”Bizim Davamızın Adı Berrak, Sonu Toprak, Dönen Alçak Olsun.”

Kaynak: Millî Gazete