El-Mesire haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi işgalci koalisyon kuvvetleri Sanaa'da bir okula ve birçok eve saldırı düzenlemesi sonucu 11 kişi şehit oldu ve 39 kişi yaralandı.
El-Mesire haber ajansının bildirdiğine göre, Suudi işgalci koalisyon kuvvetleri Sanaa'da bir okula ve birçok eve saldırı düzenlemesi sonucu 11 kişi şehit oldu ve 39 kişi yaralandı.
 
Yerel kaynaklar, pazar günü (dün) öğle saatlerinde Sevan bölgesindeki el-Rai okulunun yakınında büyük bir patlama meydana geldiğini bildirdi.
 
Habere göre şehit ve yaralıların çoğu kız öğrencilerden oluşuyor.
 
Yemen silahlı kuvvetleri sözcüsü Yahya es-Seri yaptığı açıklamada, bu saldırıların Sanaa'nın kuzeyinde yer alan Sevan bölgesinde gerçekleştiğini bildirdi.
 
Yahya es-Seri, Suudi koalisyonunun bu salgılarını şiddetle kınadıklarını belirterek, Suudi koalisyonunun sivillere yönelik bu acımasızca saldırılarının cevapsız kalmayacağını söyledi.
 
Bu arada Suudi koalisyonunun Sanaa'ya yaptığı bu saldırılar, BM Yemen özel temsilcisi Martin Griffiths'in anlaşmayı korumaya çabalaması sonucunda Sanaa'ya gelmesiyle aynı zamana denk geldi.  
 
Öte yandan bir askeri kaynak, Yemen ordusu ve halk komitelerinin el-Medfun cephesindeki saldırgan koalisyonun paralı askerlerini hedef aldığını ve birkaç noktayı kontrol etmeyi başardıklarını bildirdi. Bu saldırılar neticesinde birçok Suudi paralı askerleri öldürüldü ve yaralandı.
 
Bunun dışında, Yemen ordusu ve halk komitelerinin el-Metun cephesinin doğusunda Suudi saldırgan koalisyonunun paralı askerlerine yönelik düzenlediği operasyonlarda 8 paralı asker öldürüldü veya yaralandı.
 
Yemen'deki İnsan Hakları ve Kalkınma Merkezi'ne (ORG LCRDYE) göre, Yemen'deki Suudi-BAE koalisyonunun saldırısının başlamasından bu yana 1460 gün geçmişken, Suudi rejiminin hava saldırıları sonucunda 3527'si çocuk, 2277'si kadın olmak üzere 15.185'ten fazla sivil şehit oldu.
 

Kaynak: