Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, Türkiye ve Katar'ı Cemal Kaşıkçı cinayetindeki tavrından dolayı eleştirdi.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Bakanı Enver Muhammed Gargaş, İstanbul'da Suudi Arabistan Başkonsolosluğunda öldürülen gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetindeki tavrından dolayı Türkiye ve Katar'ı eleştirdi. 
 
Gargaş resmi twitter hesabı üzerinden yaptığı değerlendirmesinde, Türkiye'nin Suudi Arabistan'ı hedef alan tavrının, bölgedeki konumuna zarar vereceğini ve nüfuzunu sınırlayacağını iddia etti.  
 
Katar'ı da hedef alan Gargaş şunları ifade etti:
 
"Katar'ın Suudi Arabistan ve liderliğine karşı yürüttüğü sistematik kampanyası, yeni ve şaşırtıcı bir şey değil. Tam tersi, Doha'nın komşularını hedef alan, belgelenmiş ve tescillenmiş bir metodu. Bölgenin tanıklık ettiği kutuplaşmada garip olan şey, mantığın yokluğu, pusulanın kaybolması ve sözler ile eylemler arasındaki farklılık. Demokrasinin bayrağını taşıdığını iddia edenler, basın özgürlüğünü savunanlar ve siyasal amaçları için dini söylemi istismar edenler kimdir, bir onu düşünelim?"
 

Kaynak: